Mathey-Tissot H7022AN
Original price was: $759.00.$569.25Current price is: $569.25. excluding taxes
1 In Stock and Ready to Ship
| CASE: DIAMETER | 43 mm |
| CASE: THICKNESS | 9 mm |
| CASE: WATER RESISTANCE | 5 ATM (50 meters, 165 feet) |
| CASE: BACKPLATE | Stainless Steel 316L |
| CASE: MATERIAL | Stainless Steel 316L |
| CASE: CROWN | Push |
| CASE: GLASS | Sapphire Coated |
| BRACELET: COLOR | Black |
| BRACELET: CLASP | Butterfly Buckle |
| BRACELET: WIDTH | 22 mm |
| BRACELET: MATERIAL | Leather |
| DIAL: COLOR | Black |
| DIAL: MATERIAL | Brass |
| GENDER | Men |
| MOVEMENT: FUNCTION | Date, Week Days |
| MOVEMENT: NAME | RONDA 7004P |
| MOVEMENT: ORIGINE | Swiss Made |
| MOUVEMENT: TYPE | Quartz |
| COLLECTION | Retrograde |






Reviews
There are no reviews yet.